Letecko modelářský klub Horní Planá
Navigace: LMK Horní Planá ps > O tom co bylo > Nově v LMK Horní Planá - Fráňa a Janka Nodesovi

Nově v LMK Horní Planá - Fráňa a Janka Nodesovi

Díky nové reorganizaci existence a působení letecko-modelářských klubů (LMK)v ČR zanikl náš domovský klub v Holubově pod Kletí, a proto jsme požádali o členství ve spřáteleném LMK Horní Planá. Naše členství v klubu bylo schváleno stávajícími členy klubu na schůzi dne 2.11.2016.

Jako členové bývalého LMK Holubov jsme od roku 2008 začali provozovat tento koníček i soutěžně. 

Rádi bychom reprezentovali  klub a obec H. Planá i v nadcházejícím roce 2017.

Jsme potěšeni, že v LMK H. Planá nejsme jediní reprezentanti. Petr Pani a jeho bratr Jakub se zúčastňují leteckých dnů po celé republice a Petr soutěží v kategorii F4H – polomakety.

Milan Liška je rovněž aktivním účastníkem českých i mezinárodních modelářských meetingů. Netouží přímo po účasti ve vypsaných soutěžích pod hlavičkou  Českého svazu modelářů , ale rád jezdí mezi modeláře a v rámci těchto setkání si mezi sebou i zasoutěží, ať už „na kolečkách“ nebo na vodě.

Za poslední rok jsme se zúčastnili hned několika soutěží. Zde uvádím výčet některých z nich :

 

Modelářskou sezonu 2015 jsme zakončili  na MR Německa  + mezinárodní soutěži  „ Graupnerův pohár“ na Bodamském jezeře . Tam jsme získali 1. místo .

V květnu 2016 jsem se jako pravidelně účastnili  „Jihočeského poháru hydroplánů“ s modelem francouzského aeroplánu Besson, kde bohužel zaznamenal Besson havárii. Ale ještě během závodu se zadařilo model opravit a celou soutěž dolétat.

 

V červnu 2016 následovalo Mistrovství republiky v Třebíči, odkud jsme si odvezli 3.místo v královské třídě Maket s modelem Dauntless SBD 5 a s konečnou platností jsme se nominovali na Mistrovství světa v rumunském Ploiesti.

 

Mistrovství se konalo 22. – 28.8.2016 na letišti Strejnicu  nedaleko Ploiesti. Na mezinárodním poli jsme jako družstvo obsadili 3.místo na světě.

Kromě soutěží rádi jezdíme za našimi kamarády na letecké modelářské dny po celých Čechách, ať už je to do nedaleké Horní Plané nebo Bolešiny u Klatov , Rakovník, Valašské Meziříčí a další jiná místa…

Zde si Fanda nejraději zalétá s akrobatickým modelem amerického  letounu Great Lakes Special.

 

Modelářskou sezonu jsme letos zakončili  ve švýcarském Luganu na ME v Hydroplánech .

Odtud jsme také neodjeli s prázdnou , ale podařilo se nám vylétat 3. místo v Evropě mezi družstvy.

 

Věříme , že příští sezona nebude o nic horší a hlavně bude přípravou na další MS v roce 2018.

Už teď vzniká  ve Fandově dílně nový model pro nadcházející sezonu , na kterém je ještě hodně hodin práce. Ale třeba se opět zadaří….

 

                                                                                             Jana  Nodesová

 
© lmk-horniplana.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma